Predvolebná kampaň je antikampaň ?!

Autor: Marcel Olša | 8.10.2014 o 23:20 | (upravené 9.10.2014 o 15:53) Karma článku: 3,76 | Prečítané:  639x

Blížia sa ďalšie voľby v tomto roku, v poradí už tretie, komunálne. 15 novembra si budeme voliť obecných starostov a poslancov, z ktorých väčšina už pracuje na svojej predvolebnej kampani alebo antikampani protikandidátov?! 

Ak si hodíme do slovníka cudzích slov slovo antikampaň, dostaneme význam dvoch zaujímavých pojmov- anti je predpona zložených slov s významom proti a slovo kampaň, ktorá pomenováva väčšinou politcko-propagačnú akciu. Interakciou Anti a Kampaň dostaneme úmyselné a organizované ťaženie proti niekomu.

Bohužiaľ s antikampaňou sa veľa krát stretávame. Zaujímavosťou je to, že niektoré politické strany alebo kandidáti sa viac sústreďujú na protikampaň svojich protikandidátov ako na svoju vlastnú prezentáciu. Často krát ani nevieme program daných politických strán, ale iba to, že proti komu bojujú. 

Na ceste s električkou číslo 4 som v priebehu prezidentských volieb cestoval skoro každý pracovný deň do Karlovky. Samozrejme si všímam billboardy, ktoré sú medzi FTVŠ a mostom Lafranconi vyvesené jeden za druhým. 

 

Namiesto toho aby verejne podporili iného kandidáta  a ukázali, čo nám môže dať, tak bojujú. Aby som neostal iba na strane jedného kandidáta, stranu otočím. 

 

 Antikampaň nie je len "billboardová", ale v komunálnych voľbách  je hlavne slovná. "Počúvaj hentého nevoľ, veď ten okráda a zadlžuje celú dedinu!" alebo "Henten, načo sa tam pchá, veď nič nevie, je sprostý..." Najviac je na tom smutné, že také reči veľa krát ani nie sú pravdivé a ešte smutnejšie je, že niektorí ľudia tomu aj uveria. A hlavne, keď na dedinách sa reči šíria systémom na hornom konci si prdnem a veď viete ako je to ďalej. 

Nájdu sa aj takí, ktorí vydávajú noviny pred voľbami a kritizujú všetko a každého. Samozrejme sa nepodpíšu, ale kritika je smerovaná na konkrétnych ľudí. Také niečo sa deje v Modre. Autor je v novinách neznámy, ale Modrania vraj veľmi dobre vedia, kto ich píše. 

Podľa mňa lepšia kampaň by bola, ak by autor prezentoval seba a nebojoval proti druhým. 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Smrť blízkeho majú platiť poisťovne, rozhodol súd. Tie nesúhlasia

Spor, či majú poisťovne platiť blízkym bolestné, sa na Slovensku vlečie už desať rokov.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?